2612 (1).jpg
3.png

Анна Семеновська: «Я розклала Київський торт на «молекули смаку» і зробила варіант, гідний Короля»

Анна Семеновська – викладач Кулінарної Академії, шеф-кондитерка нової хвилі, адже в кондитерському мистецтві, як і в кулінарії, існують майстри, які переосмислюють класику та доповнюють її особистим баченням. Роботи Анни запам’ятовуються незвичною подачею, оригінальним підходом та продуманістю.

Українська кондитерка проходила стажуванняу Рікардо Мартінеса в ресторані Essence «ESPAISucre» у Іспанії, а також пригощала своїм десертом членів клубу Королівства Бельгії.Стиль


Кондитер — це діяч мистецтва, що тішить око і до того ж чудове на смак. Як і в будь-якому виді мистецтва, кондитер у своїх роботах передає свій стиль — це його самовираз. Мій стиль формувався з дитинства, коли я готувала з мамою «Наполеон» або збивала меренгу, гортаючи бабусину кухарську книгу 50-х років з яскравим картинками.


Всі ці емоції, тепло та любов зараз віддзеркалюється у моїй роботі. Наступним етапом стало усвідомлення свого таланту і розуміння того, що лише на одному таланті "далеко не заїдеш".

Навчання та стажування

Потім було навчання, глибоке вивчення теорії, практика, різні кулінарні школи, підвищення кваліфікації в Академії шеф-кухарів України.

Моїм першим авторитетним наставником і по сьогоднішній день був та залишається Ігор Брагін. Я «універсал», але він мене підштовхнув саме до кондитерського мистецтва. Але мені видалось цього замало.

Перше стажування я пройшла в Лозанні (Швейцарія). Це можна назвати «Стажування-самозахват»!

Я побачила, як гостю елітного Beau-Rivage Palace подавали десерт, який був далекий від ідеалу і мене це обурило. Природньо, через півгодини я вже стояла на кухні. Так почалося моє перше стажування, яке плавно перейшло у викладання.

Наступним викликом була гала-вечеря для Королівського клубу в Брюсселі (Бельгія). Це був виклик! Як презентувати українську кухню у вигляді десерту, адже печиво та сирники навіть не розглядалися? Вибір пав на «Київський торт» - це візитна картка столиці, його везли всім і завжди - це мав бути безпрограшний варіант. Я розклала «Київський торт» на «молекули смаку» і зробила свій варіант класичного десерту, який гідний Короля. Реакція Королівського клубу підтвердила, що все були зроблено правильно.

Я вважаю, що за кожною перемогою стоять два шляхи: ти вже на вершині або тобі ще є куди рухатися. Я обираю другий шлях - не зупинятись.

Продовжуючи експериментувати з десертами і овочами, багато спільного ми знайшли з Рікардо Мартінесом (Барселона, Іспанія). Тожмоє наступне стажування було у ресторані Essence «ESPAISucre». Довге і складне, але воно дуже вплинуло на моє бачення і роботу.

Я вважаю, що розвиток майстра, складається саме з таких викликів.