top of page

Класичні коктейлі-бестселлери, які будуть актуальні у 2022

Сайт Drinks International опитав 100 барів світу – які коктейлі продаються найкраще, та склав рейтинг найпопулярніших напоїв. Читайте про десятку перших, а нижче – увесь перелік коктейлів.10. Whiskey Sour

У той час, коли у барах змішували бренді із лимонним соком, Whiskey Sour помітно виділявся серед усіх подібних напоїв. Тепер це один із найпопулярніших коктейлів, принаймні, у найкращих барах світу. Існує веганський варіант коктейлю – із заміною яєчної піни. Часом цей варіант виглядає навіть більш безпечним.


9. Mojito

Коли мохіто став коктейлем «тітоньок на відпочинку», він втратив репутацію у найкращих барах світу. Але з’явився новий Pornstar Martini і вразив усіх своїм інтригуючим смаком. Тож звичний нам мохіто також не варто забувати, адже це класика!


8. Manhattan


Існують суперечки: яким має бути коктейль Manhattan: сухим (із сухим вермутом) чи солодким (із сухим та солодким вермутом). Розірвемо цю суперечку: Manhattan має бути солодким. За класикою, його готував бармен Джим Міхан на Манхеттені – із ржаного віскі, солодкого вермуту та ангостури, та змішував із льодом, проціжував в охолоджене купе та прикрашав вишнею.

7. Espresso Martini


Цей коктейль став популярним після смерті його винахідника – Діка Бредсела, лондонського бармена, який залишив світ у 2016. За легендою, цей коктейль винайшли, аби «розбудити гостя».


6. Aperol Spritz


Якщо випивати о шостій, то лише шпрітц. Всього 5 років тому Aperol Spritz не був таким популярним. Але часи змінюються, очевидно, люди хочуть мати можливість пити коктейлі протягом дня та залишатися при цьому бадьорими. Таку можливість дарує Aperol Spritz. Цей особливий гірко-солодкий бенгальський вогник увійшов у п’ятірку найкращих класичних напоїв у чверті опитаних барів, що потішило б братів Барб’єрі, які винайшли його в 1990-х роках. Звичайно, саме Aperol є ключом до цієї суміші, яка включає у себе просекко та трохи содової.


5. Daiquiri


Дайкірі — найбільш популярний ромовий напій в найкращих барах світу. На Кубі, де можна сказати, його готують скрізь (де лайм та ром, там і дайкірі), хоча, варто сказати, не завжди добре. Візьміть сік лайму, білий ром та сироп із цукру: встряхніть та подавайте. До речі, полуниця на коктейлі — має мало спільного із класикою! Це примха сучасних барменів, а не стандартна прикраса.


4. Margarita


Маргарита в перекладі з іспанської означає ромашка (маргаритка), тобто це коктейль із кислого напою (якщо ви уявляєте запах ромашки). Це текіла, апельсиновий лікер та лайм – сіль за бажанням. Або ж є крутий варіант – 100% текіла із агави та заміна сиропу агави на апельсиновий лікер.

3. Dry Martini


Це п’янкий, але вишуканий класичний джин можна розмішати у склянці – пропорції джину до сухого вермуту залежать від ваших вподобань, а також від ваших планів на наступний день. У лондонському Duke’s – це майже повністю джин, а у барселонському Dry Martini (який раніше входив в число 50 найкращих барів світу) — половина на половину. Торохи апельсинового биттеру, скибка лимону або зелена оливка для багатьох це традиційні прикраси напою


2. Old Fashioned


Old Fashioned, можливо, не найбільш популярний класичний коктейль в елітних барах світу, але він все також набільш популярний у барах, які проходили опитування для цього рейтингу. До того ж, здається, що коктейль Old Fashioned «існував завжди» — історик Девід Уондрич прослідкував його історію до 1833 року — і він лишається вічною класикою. На початку його готували із женеверу, рому або бренді, але у наші дні його роблять з бурбону, цукру, біттеру ангостури і апельсинового твісту. І не забудьте про вишню!


1. Negroni


Король помер, хай живе негроні. Цей коктейль потіснив у рейтингу Old Fashioned, який завжди номер один! Традиційно негроні готують із третини джину, кампарі та солодкого вермуту – але змішують за смаком.


Топ-50 популярних коктейлів світу

1 Negroni 2 Old Fashioned

3 Dry Martini

4 Margarita

5 Daiquiri

6 Aperol Spritz

7 Espresso Martini

8 Manhattan

9 Mojito

10 Whiskey Sour

11 Moscow Mule

12 Boulevardier

13 Penicillin

14 Paloma

15 Bloody Mary

16 Americano

17 French 75

18 Gimlet

19 Mai Tai

20 Pisco Sour

21 Clover Club

22 Dark ’n’ Stormy

23 Gin Fizz

24 Caipirinha

25 Piña Colada

26 Amaretto Sour

27 Vieux Carré

28 Zombie

29 Sazerac

30 Corpse Reviver

31 Vodka Martini

32 Old Cuban

33 Vesper

34 Aviation

35 Long Island Ice Tea

36 Bee’s Knees

37 Bellini

38 Ramos Gin Fizz

39 Cosmopolitan

40 Hanky Panky

41 Ti’ Punch

42 Painkiller

43 Last Word

44 Bobby Burns

45 Irish Coffee

46 Tommy’s Margarita

47 Blood & Sand

48 Corpse Reviver #2

49 Sidecar

50 Pisco Punch

Comments


bottom of page