top of page

Дайджест січня: фінансування відновлення закладів в Україні та закриття NOMA


Як завжди, підготували дайджест найцікавіших подій січня у ресторанній сфері.


УКРАЇНА


Міноборони анонсувало реформу харчування в ЗСУ

Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив на своїй сторінці у Facebook. Реформа передбачатиме інший підхід до розрахунку одиниць виміру продуктів та запровадження меню на вибір. Впровадити її планують за 4-5 місяців — у бійців з'явиться, зокрема, веганське, пісне, халяльне та кошерне меню.


У Дніпрі удвічі зменшать плату за літні майданчики

Мер Дніпра Борис Філатов оголосив, що у прийдешньому сезоні розмір плати за літні майданчики для рестораторів зменшать удвічі. Це рішення має полегшити роботу кафе і кав’ярень та пожвавити підприємницьку атмосферу загалом. Мер додав: “Якщо не допоможе, то будемо і далі йти вам назустріч”.


Власники готелів і ресторанів можуть отримати фінансування на відновлення після обстрілів


Кабмін створив "Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури", з якого виділятимуть кошти на відновлення закладів харчування, курортних закладів, готелів та інших закладів туристичного призначення. Щоб отримати відшкодування, необхідно заповнити опитувальник і долучити до нього низку документів, зокрема, технічну документацію на зруйноване майно, документальне підтвердження стану закладу до зруйнування та довідку про його діяльність на туристичному ринку.


Заповнити опитувальник можна тут.


У світі побільшало українських закладів

В січні відкрився ресторан української кухні Ciepło від фонду ZeroCamps у Польщі, Papá Teide Cafe & Bistro від First Line Group на Канарських островах.


Дмитро Шовкопляс увійшов у британський рейтинг людей та місць, які змінять світ напоїв у 2023

Український бармен та колишній співвласник київського бару Parovoz Speak Easy Дмитро Шовкопляс увійшов до списку 75 людей, які зможуть сформувати світ напоїв у 2023 році за версією британського журналу про напої Imbibe.


Ігор Мезенцев представив Україну на престижному гастрономічному конгресі Madrid Fusiòn


Про це написала у Facebook голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.

Шеф-кухар Ігор Мезенцев презентував у Мадриді свій проєкт “Топот”. Це проєкт, який випробовує і перевіряє на міцність шефів в дикій природі, де вони готують унікальні страви без сучасного обладнання.
СВІТ


Fitch Ratings прогнозує зростання прибутків ресторанів


Fitch Ratings, одне з трьох провідних рейтингових агентств світу, випустило прогноз для ресторанного ринку: у 2023 очікується зниження трафіку, але внаслідок сповільнення інфляції та торішнього підняття цін прибутки ресторанів виростуть, утім, ще не досягнуть позначки допандемічних років. Також агентство очікує, що фастфуд-мережі почуватимуться краще за класичні ресторани.


Модель ghost kitchens зазнає невдач на ринку США

Одночасно кілька великих мереж ресторанів і платформ постачальників у США призупиняють інвестиції в dark kitchen & ghost kitchen через недостатню ефективність моделі. Наразі цей сегмент в США наближається до бізнес-моделі, схожої на традиційні ресторани.Ресторан Noma зачиниться у 2024 році

Рене Редзепі заявив, що ресторан Noma в Копенгагені закриється наприкінці 2024 року. Шеф-кухар пояснив The New York Times, що "математика справедливої компенсації майже 100 працівникам за умови збереження високих стандартів та ринкових цін непрацездатна". Заклад працюватиме як цех для проєкту Noma Projects.30-річний ресторан Ruth's Chris на Таймс-сквер зачиняється через брак офісних працівників


Знаменитий стейк-хаус Ruth's Chris теж закриває свою локацію біля Таймс-сквер на Мангеттені після 30 років успіху. Причиною назвали повільне повернення офісних працівників до центру міста. Хоча рівень наповненості офісів Мангеттена останнім часом зріс (і ще 54% офісних працівників очікують повернутися на Мангеттен на початку 2023 року), повернутися до показників 2020 року вдасться ще нескоро.

Це не перший класичний ресторан, який зачиняється на Мангеттені з подібних причин. Разом з тим, гіганти фастфуду продовжують відкривати нові заклади на Таймс-сквер.McDonald’s в США та ЄС показала зростання прибутків

Всупереч загальній ситуації в галузі, McDonald’s б’є рекорди: інфляція спричинила відтік відвідувачів з класичних ресторанів у фастфуд-заклади.

У США підвищення цін та високий попит спричинили зростання продажів McDonald’s на 10,3%. За межами Сполучених Штатів компанія повідомила про зростання на 12,6% завдяки високим показникам у Великобританії, Німеччині та Франції.

До 2023 року McDonald’s прогнозує відкриття 1900 нових ресторанів. Понад 400 з них будуть на американських і міжнародних ринках.Важливі тексти місяця

  1. Як контролювати стабільність та якість продукту в мережевих закладах: досвід «Сушия», БПШ, Smilefood

  2. Як працюють ресторатори Дніпра в умовах війни: досвід GIANNIVINO, MurMur, «Сови» та інших закладів

  3. Правила сервісу: 7 принципів «школи гостинності»

  4. Пиріг з пастернаку та мариновані мандарини: 5 сезонних рецептів від шеф-кухаря Escobar та Who&Why

  5. 18 книжок для натхнення від відомих українських шефів та рестораторів

  6. Тренди ресторанного бізнесу в реаліях України: погляд Всеволода ПоліщукаРеклама

368-3715 (1).jpg
36512 (1).jpg
bottom of page